Lemoniq - polski producent biżuterii

O NAS

 

Polska produkcja

Marka Lemoniq® istnieje na rynku od 2008 roku. Jesteśmy producentem biżuterii kolorowej zwanej również modową. Całość naszej oferty stanowi biżuteria zaprojektowana i wyprodukowana przez nas w naszej pracowni w Józefosławiu pod Warszawą.  

Wysoka jakość

To co szczególnie wyróżnia nas spośród naszej konkurencji, i za co jesteśmy chwaleni przez naszych klientów, to przede wszystkim wysoka jakość. Bierze się ona zarówno z wysokiej klasy używanych materiałów jak również ze starannego procesu produkcji z odpowiednią kontrolą jakości.

Oryginalne projekty i krótkie serie

Każdego tygodnia w pracowni Lemoniq® powstają nowe wzory w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. Doświadczony zespół projektowy i produkcyjny prezentuje na bieżąco autorskie modele naszyjników, bransolet i kolczyków. Wyróżnia nas dbałość o szczegół na każdym etapie powstawania biżuterii.

Oryginalne materiały, z których wykonujemy biżuterię dostępne są w dużej mierze tylko w ofercie Lemoniq®, a produkty wykonywane są w krótkich seriach.

Materiały najwyższej jakości

Materiały używane do produkcji biżuterii Lemoniq® zostały przez nas starannie wyselekcjonowane. Korzystamy ze sprawdzonych dostawców, z którymi prowadzimy ścisłą współpracę, polegającą także na produkcji elementów wg naszych autorskich wzorów. Większość używanych przez nas elementów produkowana jest w Unii Europejskiej.

Elementy metalowe - posrebrzane i pozłacane

Metalowe elementy, których używamy do produkcji naszej biżuterii to stop cynku i aluminium najczęściej pokryty srebrem  lub złotem. Elementy te zachowują się podobnie jak elementy srebrne i złote, czyli nie wywołują reakcji alergicznych (chyba, że dana osoba jest uczulona na srebro lub złoto - wówczas nie powinna użytkować takiej biżuterii). Elementy metalowe wykorzystywane w naszej biżuterii są produkowane w Unii Europejskiej i spełniają wszystkie wymogi stawiane przez prawo unijne dla tego typu wyrobów. Elementy te nie zawierają niklu. Dzięki pokryciu elementów powłoką srebra lub złota są one bardzo odporne na ścieranie. W celu zachowania ich oryginalnego wyglądu należy pielęgnować je w taki sam sposób jak elementy srebrne i złote.

Oryginalna grecka ceramika

Ceramiczne elementy użyte w naszej biżuterii to oryginalna grecka ceramika produkowana przez rodzinną grecką firmę w Unii Europejskiej. Ceramika ta cechuje się ogromną paletą kształtów i wybarwień. Istnieją tysiące wzorów wykorzystywanej przez nas ceramiki. Od podstawowych kulek, poprzez różnego rodzaju rurki, dyski, sześciany do finezyjnych wzorów zwierząt, roślin, znaków zodiaku itp. Bardzo często elementy ceramiczne przybierają takie formy i wybarwienia, że trudno w ogóle odgadnąć, że są to elementy ceramiczne. W szczególności, sytuacja taka dotyczy elementów ceramicznych, pokrytych srebrem lub złotem, które bardzo często występują w naszej ofercie.

Naturalne skóry 

Skóry naturalne to materiał bardzo często wykorzystywany w naszych produktach. Struktury i kolorystyka dopasowywane są do obowiązującego sezonu. Naturalna skóra jako baza bransolet i naszyjników to w tej chwili już około 90% naszej oferty.

Skóry ekologiczne

Rzemienie ekologiczne stosowane w naszych produktach są bardzo dobrej jakości zarówno pod względem wytrzymałości jak i atrakcyjnego wyglądu. Zakres struktur jest mniejszy niż w skórach naturalnych, ale kolekcje na bazie tego materiału mają atrakcyjniejszą cenę.

Stal szlachetna

W naszej produkcji wykorzystujemy także elementy wykonane ze stali szlachetnej 316L, które cechuje charakterystyczny wysoki połysk i blask. Stal szlachetna jest nie tylko bardzo atrakcyjna wizualnie, ale również jest materiałem nieuczulającym oraz bardzo trwałym - nie ściera się i nie ciemnieje z czasem - nie wymaga czyszczenia preparatem do srebra.

Kryształy Swarovskiego

W naszych produktach stosujemy rówież kryształy Swarovskiego. W przypadku ich użycia produkt posiada dodatkową metkę z oznaczeniem “MADE WITH SWAROVSKI® ELEMENTS”.